קרנבל של בשר

הקרנבל הוא אירוע קולינרי ייחודי שמשלב בין משתה מושחת במיוחד לסדנא. את הקרנבלים הראשונים עשינו במשק של אשר – אבא של אוהד ומאז עברו 8 שנים שבהם המיקום השתנה ואנחנו רק גדלנו ולמדנו.
לפני שתבואו כדאי שתדעו מראש שהקרנבל הוא ממש לא עוד ערב בשרים עם כפפות שחורות, אננסים וכבד אווז. האוכל שלנו הוא אוכל חכם, השילובים יעיפו לכם את המוח והבשר(ולפעמים גם הדגים) הוא המלך, אבל הירקות והפירות העונתיים שמשולבים בכל ביס הם לא פחות חשובים. האיכות והטריות של חומרי הגלם היא הבסיס לאוכל הטעים שלנו ולחוויה הכללית.
במהלך הערב יצאו אליכם מנות בקצב מסחרר, המנות ילוו בהסברים ויורכבו ממש מולכם, אין לנו מטבח, כפפות או סכו״ם. גם פילטרים בפה אין בנמצא, אז תכינו את עצמכם להמון חיוכים וצחוק מתגלגל!
אנחנו לא מסעדה או דומים לאחת, אנחנו חוויה אחרת, ממכרת, מסתורית ובו זמנית מאוד מקורקעת וישראלית. אז כדי לא להרוס לכם אנחנו לא נפרט כאן יותר מידי, פשוט תזמינו כרטיסים.

עכשיו קצת פוזות, כדי שלא תחשבו שאנחנו שרלטנים:

המוח מאחורי הקרנבל הוא השף אוהד קויתי. עם רזומה שכולל עבודה במטבחים של מול ים, אלבה, טאפאיה, סרגוס וגם הקמה, ייעוץ קולינרי וניהול של ״המעשנה״ בנס ציונה, אוהד הוא אחד השפים המוכשרים והמעניינים שיש היום בישראל.
מי שעבד ליד אוהד במטבח יעיד על איזשהו חוש, אינטליגנציה קולינרית וחשיבה אסוציאטיבית שמייצרת מתכונים ושילובים שלא הייתם מעלים בדעתכם.
אל הקרנבל התנקזו כל הידע והניסיון של אוהד והשתלבו עם הרצון שלו לייצר חוויה קולינרית שהיא מדהימה ואיכותית אך גם שונה – בעולם שמלא בחוויות שמרגישות ״חו״ל״ אוהד יצר חוויה קולינרית ברמה מטורפת, שהיא ישראלית מאוד וחסרת יומרה.
ב-2022 הקרנבל הגיע לטקסס הרחוקה בארה״ב ומ-2023 הקרנבל כבש גם את קליפורניה שם מתקיימים קרנבלים באופן קבוע עד היום כל מספר חודשים וכל הכרטיסים אליהם נמכרים מראש.

ואם לא השתכנעתם עד עכשיו, אל תבואו!
אצלנו אומרים שמי שאוכל לבד, אוכל יותר!